Бажаєте створити сайт? Тоді спочатку потрібно визначитися з форматом майбутнього веб-проекту. За статистикою 60-70% замовників на першому етапі не знають, який сайт створити доцільніше. Тому рекомендуємо спочатку розібратися в типах, щоб розробити сайт, який стане ефективним інструментом для досягнення поставлених цілей.

Критерії, за якими створений сайт можна віднести до будь-якого виду, різноманітні і полягають і в потрібній якості дизайну, і у визначенні поставленої мети, і в критерії приналежності. Виходячи з останньої умови, визначитися з типом сайту можна з огляду на те, для кого створюється проект. Буде це велика корпорація чи домогосподарка безпосередньо залежать інші вимоги до проекту: унікальність дизайну, функціональність, якість контенту, можливості двигуна та інші нюанси. Як результат, ціна створення сайту змінюватиме відповідно до поставлених завдань.

Особистий сайт. Під час зародження Всесвітньої мережі особливою популярністю користувалися домашні сторінки. Власник викладав на веб-сторінці відомості про себе, фотографії тощо. Такі типи сайтів сьогодні переросли в блоги, але все ж більшість веб-сторінок не мають цінності, оскільки цікаві лише невеликій групі людей – самому власнику, його друзям родичам.

На сьогодні тисячі Home pages просто занедбані, а серйозних повнорозмірних сайтів, які приносять непоганий дохід не так вже й багато. Тому, якщо у вас дійсно є, що показати людям, то рекомендуємо одразу створювати сайт-блог, який буде корисний та цікавий широкому колу відвідувачів, не засмічуючи інтернет-простір нікому не потрібними, похмурими сторінками.

Сайт у вигляді блогу - ідеальна можливість для новачка. Хоча блог може бути корпоративного типу та вестись від імені компанії. У цьому випадку сайт створюється як допоміжний інструмент для просування основного проекту, вивчення цільової аудиторії і сприяє розвитку бізнесу.

Який тип сайту вибрати Некомерційні сайти? Зазвичай, такі сайти створюються об'єднаннями, організаціями, некомерційними програмними проектами, центрами або навчальними закладами. При створенні сайту акцент робиться на простоту та зручність, на них викладається великий обсяг корисної та необхідної для конкретної аудиторії інформації. Причому весь вміст сайту для відвідувачів пропонується безкоштовно.

Комерційні сайти. Мета створення сайту комерційного типу – отримання прибутку. У більшості випадків такий сайт замовляють компанії, які прагнуть захопити не лише реальний, а й віртуальний простір. Зазвичай для сайту розробляється ексклюзивний дизайн, якісно опрацьовується юзабіліті та наповнення контентом, вибирається потужна, у тому числі й платна система керування контентом.

Усі дії під час створення сайтів спрямовані лідерство серед конкурентів, розвитку бізнесу, збільшення прибутку. До комерційного типу належать: сайти-візитки, промо-сайти, інтернет-магазини, корпоративні сайти, інтернет-портали.

Інформаційний сайт. Можна сказати, найзмістовніший і затребуваний користувачами Мережі тип. Новинки та розважальні портали, пошукові системи, сайти газет/журналів, віртуальні довідники та енциклопедії – всі вони знаходяться у вільному доступі для відвідувачів та містять цінний контент, маючи безліч постійних відвідувачів.

З технічного боку контент-сайти вимагають досить складний програмний модуль, зручний «движок» для адміністрування та постійного оновлення контенту сайту. Звичайно, зміст інформаційних сайтів обходиться власнику недешево, але на популярному сайті також можна непогано заробити і не лише окупити витрати, а й отримати дохід.

Представлений вище поділ створених сайтів на типи неоднозначний і більшість веб-проектів відносяться до змішаного типу. Але розібравшись із основними напрямками та визначившись із цілями створення сайту, ви зможете виявити свої можливості, додавши впевненість у власних силах.