План створення сайту з нуля цікавить багатьох користувачів, тому цій темі ми вирішили присвятити цілу статтю. Відразу зауважимо, що розробка веб-ресурсу є дуже об'ємним та трудомістким процесом. Ціна створення веб-сайту залежить від того, чи необхідно проводити SEO-оптимізацію. Базовий СЕО включає створення заголовків і описів, для поліпшення індексації сторінок сайту в пошукових системах Google.

Збір даних та підготовка до роботи

Етапи створення сайту – саме з цієї теми ми й почнемо. Створення та просування сайтів неможливе без проведення підготовчих робіт. Спочатку необхідно замислитися над складанням ТЗ, вивчивши яке виконавець ознайомиться з основними вимогами. Після цього необхідно визначити цільове призначення ресурсу та його цільову аудиторію. Наприклад, ви хочете отримати продає сайт, що займається реалізацією дитячого одягу. У цьому випадку його цільовою аудиторією стануть сімейні пари віком від 18 до 35 років.

У процесі збору даних необхідно заздалегідь підготувати інформацію, яка буде розміщена на ресурсі та зацікавить користувачів. Тому, щоби не уповільнювати процес розробки сайту, підготовкою матеріалу необхідно зайнятися на початковому етапі.

Далі необхідно ретельно продумати технічну складову веб-сайту, а також його функціонал. Обов'язковою є наявність форми зворотного зв'язку, але про все по порядку. Про сам функціонал говорити багато не будемо, оскільки це тема для окремої статті, і лише зазначимо, що функціонал повинен ідеально поєднуватися з технічною складовою.

Необхідно продумати навігацію ресурсу та його структуру, щоб зробити сайт максимально зручним для відвідувачів. Важливим є процес розробки дизайну. Веб-майстру потрібно представити кілька ресурсів, що сподобалися, щоб він міг зрозуміти, чого ви від нього хочете. Ще краще намалювати олівцем на папері приблизну структуру сайту.

Після проведення всіх підготовчих робіт, керівник проекту визначає створення сайтів етапи роботи, та ставить завдання своїм фахівцям.

Розробка дизайну

Варіанти розробки дизайнуЯкщо ви вирішили замовити сайт, то приготуйтеся до того, що виконавець задаватиме вам безліч питань щодо дизайну. Не дивно, адже розробка дизайну є одним із основних етапів розробки сайту. Дизайнер надає замовнику кілька макетів у форматі PNG або JPG, щоб той вибрав варіант, що сподобався.

Існують спеціальні сервіси, які займаються продажем дизайнів. Якщо ви вирішили використати готове рішення, при покупці обов'язково потрібно попросити оригінал сертифіката на право використання. Готовий дизайн завжди потрібно адаптувати під особливості створюваного веб-ресурсу.

Повернемося до першого варіанта розробки дизайну. У процесі створення макета дизайнер має враховувати всі вимоги ТЗ, а також технічну сторону проекту: наявність мобільної версії, тип CMS, технологію верстки. На створення макета йде від кількох днів до місяця - все залежить від складності роботи. Після схвалення замовником одного з макетів розробники переходять на наступний етап.

Верстка дизайну

На наступній стадії розробки сайту проводиться верстка дизайну для перетворення PSD-макета на веб-сторінки. Цю роботу виконує верстальник, який у процесі роботи повинен враховувати кілька факторів. Наприклад, усі бразуери повинні якісно відображати веб-сторінки. Що стосується системного коду, то він має бути чистим та структурованим. Тривалість цього етапу створення сайту безпосередньо залежить від складності проекту. Після завершення верстки замовник вже може ознайомитися з лайт-версією майбутнього веб-сайту.

Програмування та функціонал

Недостатньо просто згорнути дизайн, адже в такому разі сайт буде, як гарна, але порожня коробка. Тому до проекту приєднується програміст, який має підключити необхідний функціонал. Фахівець повинен розробити просту, але ефективну систему адміністрування, яка дозволяє власнику вести повноцінне керування сайтом. Програміст вибирає двигун сайту, наприклад, MODX і всі подальші роботи проводить, виходячи з його особливостей.

На даному етапі виробництва сайту спеціаліст підключає систему коментарів, форму зворотного зв'язку, а також форму реєстрації. Після цього програміст повинен перевірити працездатність скриптів та продуктивність функціоналу. Якщо технологія здійснювалася на готовому движку, то проводиться контрольна настройка плагінів та розширень.

Наповнення контентом та SEO

Ми плавно підійшли до етапу розробки веб-сайту, який відповідає за інформаційне наповнення ресурсу. До порядку розміщення контенту є низка серйозних вимог, серед яких виділимо якісність та актуальність. Крім того, до обов'язків контент-менеджера входить додавання мультимедійних матеріалів.

Розробкою унікального контенту займається копірайтер, який створює якісні статті у рамках семантичного ядра.

Просування та розкручування

Що входить у просування та розкрутку сайту Розробка сайтів етапи всі повинні проходити по порядку. Дуже важливо дотримуватися суворого плану та не поспішати. Відразу зауважимо, що недостатньо просто створити сайт, його потрібно постійно просувати. Щоб веб-ресурс повноцінно виконував поставлені завдання, необхідно регулярно публікувати якісний СЕО-контент, аналізувати маркетингові показники, співпрацювати з рекламними сервісами та розкручувати сайт у соціальних мережах.

Загалом, до обов'язків СЕО-фахівця входить безліч обов'язків, і ми не станемо їх перераховувати. Тут все залежить від побажань замовника та доступного бюджету. Зазначимо лише те, що до списку обов'язкових процедур фахівця входить додавання сторінок до пошукових систем Яндекс та Google.

Якщо говорити про порядок розробки сайту, то одним із найважливіших кроків є просування. Ми абсолютно впевнені, що найбільш продуктивним є просування по позиціях. Це дуже трудомісткий метод, але він справді дає результат.

Адміністрація та підтримка

Ми розглянули етапи розробки сайту по порядку, в результаті яких можна отримати готовий веб-ресурс. Але це лише початок. Після цього настає черга постійного адміністрування та підтримки працездатності ресурсу, що включають інформаційне оновлення, а також контроль системи безпеки. Це лише невелика частина обов'язків адміністратора, що є ключовою фігурою.

Якщо вас цікавить розробка сайту з нуля, краще звернеться в нашу веб-студію. Ми гарантуємо вам професійний підхід до справи, адекватні ціни та оперативність. Сайт буде виготовлений у найкоротші терміни.