Розробка дизайну сайту – важливий етап у роботі його створення. Саме від правильного дизайну та побудови структури веб сайту залежить його відвідуваність та просування в інтернеті. Невдалий дизайн може поставити під загрозу весь проект.

Види дизайну

Залежно від закріплення сторінок на веб-сайті розрізняють кілька видів дизайну.

Статичний дизайн

У цьому випадку тема з фіксованими розмірами закріплюється на сторінці. Наповнення сторінок сайту статичними елементами є постійним. У разі потреби щось скоригувати, потрібна допомога фахівця, оскільки зміни вносяться через переписування вихідного коду. Плюсом такого дизайну є швидкість створення сторінок, невелике навантаження на хостинг і немає ризику усунення картинки при зміні роздільної здатності екрану. Такий спосіб не підходить для перегляду сайту з мобільних пристроїв та у широкоформатній роздільній здатності.

Динамічний дизайн

Однією з найпоширеніших форм такого виду є «гумовий» дизайн. Зручність та практичність його полягає в тому, що такі сайти відкриваються при будь-якій роздільній здатності екрану. Зображення автоматично підлаштовується під будь-яку ширину. Створення такого дизайну дещо складніше і потребує навичок та часу, але такі сторінки завжди виглядають привабливо. До недоліків такого методу можна віднести те, що зображення на екранах з різним форматом можуть йти за межі блоку. І тут на допомогу приходить інша форма дизайну.

Адаптивний дизайн дозволяє сайтам однаково ефективно виглядати на екранах будь-якого формату. Картинка чітко і правильно відображається, а наповнення сторінки тримається в межах екрану, не виїжджаючи. Такий вид дизайну найчастіше використовують при створенні великих інтернет-проектів, оскільки пошукові системи браузерів відображають адаптивні сайти в першу чергу. До переваг такого дизайну слід віднести невибагливість до підтримки та простий процес створення.

Останній вид дизайну, який поєднує в собі адаптивний та гумовий дизайни, це чуйний дизайн. При такому вигляді сайти однаково повноцінно відображаються на будь-яких пристроях та моніторах будь-якого формату. Зображення можуть переміщатися по екрану або змінюватись у розмірах, підлаштовуючись під розмір монітора.

Всі види динамічного дизайну можуть змінюватися. Це порівняно проста процедура, яку можна проводити так часто, наскільки необхідно замовнику.

Який би дизайн для сайту не був обраний, краще не експериментувати, якщо для цього немає знань та навичок.