Сферу інтернет-комерції на сьогоднішній день легко можна назвати однією з найперспективніших. Дедалі більше реально існуючих магазинів йдуть у мережу, і ще жоден не поскаржився на марність цього заняття. Тому найближчим часом слід серйозно замислитись про можливість розробки інтернет магазину всім зацікавленим у цьому особам.

Однак ця сфера не така проста, як здається. Навіть якщо ви вирішили продавати через мережу товари, які реалізовували протягом багатьох років, і, отже, чудово в них знаєтеся, це не означає, що в мережі вам також буде супроводжувати успіх.

Зростання продажів онлайн або переваги створення інтернет-магазину, а також умови ефективної роботи в інтернеті:

  • Насамперед важливий сам момент виготовлення сайту. Його розробку та втілення краще доручити професійній веб студії, тому що від функціональності ресурсу залежить кількість продажів. Слід приділити особливу увагу юзабіліті, оскільки саме від того, наскільки зручний сайт, залежать усі економічні показники його роботи. Користувач повинен кликати мишкою мінімальну кількість разів (якщо, наприклад, йому потрібно шукати вартість товару, навряд чи він цим займатиметься і просто перейде на конкуруючий ресурс). Сам процес купівлі, оплати та доставки має бути максимально простим і зрозумілим, у цьому випадку ймовірність придбання продукції користувачем значно зростає.
  • Товари, що продаються в інтернет-магазині, мають бути затребувані. Це може бути і ексклюзивна продукція, головне, щоб вона була цікава не тільки одній людині (тобто самому продавцю), а мати хоч якесь коло шанувальників. Найкраще перед створенням інтернет-магазину провести моніторинг ринку на наявність попиту покупців та пропозиції конкурентів. Якщо перший показник занадто низький, а другий занадто високий, краще навіть не починати вести свій бізнес у цьому сегменті. Обов'язково слід продумати, чи підходить продукція для продажу в інтернеті. Як правило, найбільш охоче через мережу набувають книги, товари для дітей, косметику, сувеніри, біжутерію, парфумерію, спортивні товари та інвентар, електроніку та побутову техніку.
  • Щоб додати вашому інтернет-дітищу більшої популярності не варто забувати про пошукове просування сайту, воно дозволить вивести сайт у топ пошукових систем, що суттєво збільшить його відвідуваність. Для цих цілей можна використовувати контекстну рекламу, вона обійдеться дорожче, зате ефект від неї буде видно відразу після запуску.
  • Для інтернет магазину більше, ніж для інших, важлива логістика. Ця дисципліна включає оптимізацію процесів розміщення і доставки товару з мінімальними витратами. Грамотно складена логістична ланцюжок дозволяє значно знизити транспортні і складські витрати, що тягне у себе збільшення прибутку організації.

Звичайно, ніхто не застрахований від помилок і промахів в інтернет-бізнесі. Однак важливо пам'ятати, що ця сфера може бути дуже прибутковою, якщо підійти до неї з розумом.