Процес розробки сайтів постійно змінюється, підлаштовуючись під тенденції інтернету, а також особливості пристроїв, що використовуються для доступу до нього. Ось уже кілька років основним трендом аналітики називають збільшення частки користувачів, що виходять у мережу з портативних девайсів: смартфонів, планшетів та ін.

Відповіддю на цю важливу тенденцію став бурхливий розвиток адаптивного дизайну, який існував і до цього, але не був настільки популярним і популярним. Тепер це практично стандарт якості.

Адаптивність - це можливість сайту підлаштовуватися під роздільну здатність екрана користувача. При цьому змінюється розташування блоків, структура сторінок, розміри тексту, заголовків та відступів.

Важливо розуміти, що адаптивний сайт не виглядає на пристроях з різною роздільною здатністю екрана однаково. Зовнішній вигляд може і має відрізнятися. В іншому випадку досягти ключової вимоги - зручності - не вдасться. У користувача будь-якого підтримуваного девайсу не повинно виникати проблем з пошуком потрібної інформації на вашому сайті.

Переваги адаптивності

  • Юзабіліті. Адаптивність робить сайт зручним для користувачів з будь-якою роздільною здатністю та розміром екрану. Це підвищує ефективність комунікації з представниками цільової аудиторії, спрощує їм процес пошуку необхідної інформації.
  • Просування. Ще одна перевага адаптивного дизайну пов'язана з тим, що пошукові системи досліджують фактори користувача сайту, щоб визначити його якість. Вони оцінюють кількість переглянутих сторінок, проведену на сайті час і не лише. Чим зручніший дизайн для користувача мобільного пристрою, тим менша ймовірність того, що він закриє сторінку і перейде по іншому посиланню з пошукової видачі. Це покращує фактори користувача і спрощує пошукове просування сайту.
  • Адміністрація. Раніше, якщо потрібно зробити верстку сайту зручною для користувачів портативних пристроїв, доводилося створювати окрему, мобільну версію ресурсу. Це підвищувало складність управління сайтом. Якщо змінювалася якась інформація на основній версії, доводилося вручну оновлювати та мобільну. Адаптивному сайту не потрібна мобільна версія, тому адмініструвати його як мінімум у 2 рази простіше та зручніше.

Як зробити сайт адаптивним

Професійний адаптивний дизайн базується на власних принципах, які вимагають видалення всіх відволікаючих та багатьох декоративних елементів з макету. Інтерфейс меню та логіка сторінок вибудовуються так, щоб користувач міг отримати всю потрібну йому інформацію прямо на ходу, з мінімальною кількістю кліків та переходів. Враховується навіть те, яка інформація може знадобитися користувачеві того чи іншого девайсу. При цьому дизайн проектується для всіх поширених дозволів.

Це забезпечує зручність перегляду сайту на мобільних пристроях різних розмірів, а також не псує вигляд ресурсу для користувачів комп'ютерів та ноутбуків.