Як показує наш досвід, багато замовників сайтів часто роблять непоправні помилки, які потім призводять до серйозних збитків. У цій невеликій статті ми розглянемо типові помилки, які здійснюються при замовленні розробки сайту. Сподіватимемося, наша стаття допоможе вам впоратися без серйозних фінансових втрат з таким непростим заходом, як розробка сайту.

Почнемо, мабуть, з того, що багато замовників цілком покладаються на знайденого виконавця, який розписав ним процес розробки сайту як щось можливе. Насправді, розробка сайту – це досить довгий та копіткий процес. Звичайно, він не може тривати роками, але кілька місяців цілком. Бувають, однак, випадки, коли розробка сайту може тривати лише один або два тижні. Але такі випадки – велика рідкість. Тому, якщо виконавець, посміхаючись, каже вам, що зробить сайт дуже швидко та якісно, ​​швидше за все, все виявиться не так. Хоча бувають і винятки. Але це, повторимося, велика рідкість.

Багато замовників сайтів нерідко довіряють виконавцю настільки, що дозволяють йому реєструвати домен на своє ім'я або платять йому більшу частину належних грошей вперед. Так робити в жодному разі не можна. І ось чому.

Домен - це не просто набір букв, набравши які в браузері, можна потрапити на сайт. Це, по суті, справжнісінька інтернет-одиниця, що представляє вас у глобальній мережі. Саме домен, а не сам сайт, що є всього лише набором HTML-сторінок, відіграватиме ключову роль у всіх аспектах життя web-ресурсу. Втратьте домену, вважайте, що втратили весь сайт! Тому домен слід реєструвати лише на своє ім'я.

Що ж до повної чи великої передоплати, вона, зазвичай, несе у собі нічого хорошого. Отримавши гроші, фахівець, якому ви вирішили довірити розробку сайту, може або зникнути або дуже довго робити свою роботу. Платити гроші розробнику сайту слід поетапно. Найкраще оформити ваші відносини у вигляді договору.

Зрештою, вибираючи виконавця для розробки сайту, не сильно довіряйте відгукам ваших співробітників. Не слід забувати, що ми живемо в країні, де часто-густо процвітаю так звані відкати. Цілком може статися, що ваш співробітник саме отримав такий відкат і тепер відпрацьовує свій гонорар. Нав'язуваний ним виконавець може бути повною бездарністю чи шахраєм. Замовляйте розробку сайтів тільки у професіоналів!