Перед будь-яким власником компанії, який вирішив взятися за розробку сайту, обов'язково постає питання – до кого звернутися, до однієї зі студій, що займаються розробкою web-ресурсів, чи до фрілансера, тобто вільного фахівця? Питання це, м'яко кажучи, непросте. Але спробуємо таки розібратися.

У порівнянні з фрілансером, студія, що займається розробкою сайтів, має цілу низку незаперечних переваг.

По-перше, якщо ви звернетеся до студії, вам обов'язково доведеться укласти договір, він накладає на виконавців певні зобов'язання, у тому числі й грошові гарантії.

По-друге, у договорі зі студією, яка займається розробкою сайтів, чітко вказано, коли буде виконано замовлення. Можна не хвилюватися, що заплативши гроші, ви так ніколи і не побачите свого сайту.

По-третє, більшість студій надають таку послугу, як післяпродажне обслуговування. Це означає, що після закінчення робіт з розробки сайту, ви завжди зможете звернутися до студії, де його замовляли, щоб внести в "рух" або дизайн сайту будь-які зміни. А це, погодьтеся, дуже зручно.

По-четверте, практично всі студії, що надають послуги зі створення сайтів, мають у своєму розпорядженні власні "движки". Отже, не треба шукати фахівця, який би "натягнув" на готовий сайт "движок". Це зроблять працівники студії.

Єдиним недоліком створення сайту в студії є досить висока вартість робіт. Але за якість, як відомо, треба платити.

Тепер давайте поговоримо про фрілансерів. Будь-який фрілансер хороший тим, що він бере за свою роботу набагато менше, ніж навіть дуже маленька студія. Наприклад, розробка сайту-візитки, якщо ви звернетеся до студії, може вам обійтися в 300 $, а у фрілансер всього в 150 $. Власне, на цьому всі переваги фрілансера закінчуються.

Безумовно, серед вільних фахівців трапляється чимало тямущих професіоналів, але їх ще треба знайти. Здебільшого багато фрілансерів дуже безвідповідально підходять до виконання роботи. Заплативши гроші за створення сайту, ви можете на тижні його чекати і так і не дочекатися. На жаль, серед фрілансерів такий підхід до справи зустрічається часто-густо.

Варто, однак, відзначити, навіть якщо ви звернетеся до студії, ніхто не дасть гарантії того, що ваше замовлення буде виконане точно вчасно. Деякі студії теж люблять поводити своїх клієнтів за ніс, а в результаті просто "кинути". Тому, якщо ви вирішили зайнятися створенням сайту для своєї компанії, дуже ретельно обирайте виконавців, інакше ризикуєте втратити чимало грошей.