Розробка сайту – не така проста справа, як може здатися на перший погляд. Хоча багато людей, які не знаються на web-технологіях, і вважають, що створення сайту складається тільки з розробки дизайну, написання цікавого контенту та впровадження системи управління вмістом (CMS), насправді це далеко не так. Насамперед, розробка сайту починається зі створення його концепції, тобто планування цілей та завдань, які згодом вирішуватиме веб-ресурс.
Коли концепцію сайту розроблено, переходять до оцінки web-ресурсів конкурентів. Дослідження web-ресурсів конкурентів дозволяє точно розрахувати, яку інформацію варто розміщувати на сайті, що розробляється. Крім того, оцінка web-ресурсів конкурентів дає можливість дізнатися, за якими ключовими запитами вони знаходяться у видачі популярних пошукових систем.
Після створення концепції та дослідження web-ресурсів конкурентів можна переходити до найважливішого етапу розробки сайту – складання технічного завдання. Як правило, технічне завдання на розробку сайту включає повний список завдань, які вирішуватиме створюваний web-ресурс, а також способи їх вирішення. Крім того, технічне завдання на розробку сайту складається з опису дизайну, структури, навігації та контенту веб-ресурсу. У техзавданнях прийнято також вказувати вартість та терміни проведення робіт з розробки сайту.
Зрештою, склавши технічне завдання на розробку сайту, фахівці переходять безпосередньо до його створення. На початку вони займаються промальовуванням дизайну, версткою сторінок і написанням програмного забезпечення, покликаного автоматизувати роботу майбутнього web-ресурсу. Після закінчення цих робіт починається етап тестування сайту, під час якого перевіряється працездатність web-ресурсу у різних популярних інтернет-браузерах.
Ідеальним варіантом є сайт, навігація якого досить проста, а вміст – цікаво користувачеві. Якщо не дотримуватися цих простих правил, то майбутні відвідувачі, які почнуть приходити на сайт після його розміщення в глобальній мережі інтернет, не затримуватимуться на ньому тривалий час.
Слід пам'ятати, що, розпочинаючи розкрутку сайту, його вихідний HTML-код необхідно попередньо оптимізувати під популярні пошукові системи. Згодом це зробить web-ресурс більш відвідуваним та залучить на нього цільових відвідувачів, яких за належного підходу можна буде конвертувати у постійних клієнтів компанії.
Як бачимо, розробка сайту – досить складний та копіткий процес. Втім, про це ми вже говорили на початку статті. Саме тому його необхідно довіряти лише кваліфікованим фахівцям, які мають багаторічний досвід роботи та високі професійні навички. Тільки розроблений досвідченими фахівцями сайт зможе згодом принести відчутну вигоду та підвищити прибуток компанії!