Розробка сайту починається з позначення його цілей, формулювання завдань та опису проекту замовником. Якщо проект (веб-сайт) невеликий за масштабом, одним із складних процесів є розробка дизайну сайту. Дуже часто думка клієнта та дизайнера не збігаються. Для того, щоб створити ідеальний сайт сторонам потрібно дійти згоди, для цього замовнику потрібно докладно сформулювати свої вимоги, яким повинен відповідати сайт, а виконавцю – пояснити необхідність, раціональність тих чи інших дій над проектом. Але є й інші моменти, на які необхідно звернути увагу.

  • правильне формулювання завдання, тобто. для якої саме аудиторії створюється проект – визначення цілей та завдань майбутнього сайту та обсягу цільової аудиторії у мережі;
  • що саме ця аудиторія хоче побачити, як підвести відвідувача до мети, наприклад, покупки, замовлення. Графічне оформлення та дизайн, проектування структури, функціональних модулів та дизайну відповідно до цілей та завдань майбутнього сайту. Графіка та дизайн ресурсу не повинні викликати негативних емоцій;
  • вибір та реєстрація доменного імені;
  • Якщо вам пояснили, як сайт сприйматиметься відвідувачем, чому він зручний, та ще й дизайн вам сподобався – то web-сайт можна приймати в роботу (після погодження та затвердження технічного завдання).

Сьогодні ми детальніше зупинимося на дизайні веб-ресурсу.

Найчастіше, обговорюючи дизайн сайту, дизайнери стикаються з помилковою думкою, що ресурс має насамперед подобатися керівнику. Не можна сказати, що це погано, але в деяких випадках результат може погіршуватися. Відбуватися це може з кількох причин – дизайнеру не говорять про об'єктивні причини для виправлення дизайну, тому в нього втрачається творчий настрій (а в цьому процесі якраз потрібна творчість!), а також він перестає виявляти ініціативу.

І по-друге, наявність сайту-прикладу. Дизайнер показує сайт конкурента, який керівник фірми вважає красивим, зручним. Тому всі зауваження зводяться до цього стандарту. А на виході – виходить повна копія. Витрати в цьому випадку не виправдані, тому що скопіювати сайт коштує набагато дешевше, ніж створити унікальний.

Ще одна поширена помилка – дорогий дизайн повинен мати якнайбільше графіки. Дуже часто велика кількість анімації, банерів, що миготять, якраз навпаки, відштовхує відвідувачів.

Крім того, неправильний підхід до розробки дизайну сайту збільшує термін розробки ресурсу. Правильний підхід дає високий результат, який, у свою чергу, приносить прибуток власнику сайту. Розробка сайту – це робота для професіоналів у портфоліо, ви можете ознайомитися з нашими роботами.