Сайт (від англ. адресою (доменним ім'ям або IP-адресою).

Сайт-візитка дедалі рідше знаходять застосування. Як коментар до посилання може бути сторінка візитівка на повнофункціональному сайті (порталі). Коли говорять "своя сторінка в Інтернеті", то мають на увазі цілий сайт або особисту сторінку в складі чужого сайту (портал). Крім сайтів (порталів), у мережі Інтернет також доступні WAP-сайти для мобільних телефонів. Сайт-портал – багатокомпонентна розгалужена структура, скомпонована із функціонально самодостатніх сайтів самостійних організацій чи підрозділів корпоративної структури.

Усі сайти разом складають Всесвітню павутину, де комунікація (павутина) об'єднує сегменти інформації світової спільноти в єдине ціле — базу даних і комунікації планетарного масштабу. Для прямого доступу клієнтів до сайтів на серверах спеціально розроблено протокол HTTP.

Спочатку сайти являли собою сукупність статичних документів, наприклад сайт-візитка. У міру розвитку комунікацій кількість внутрішніх та зовнішніх посилань збільшувалася. Сайт став виконувати не лише роль довідки, анотації, а й функціонального офісу, центру новин або медіа. Нині більшості їх властива динамічність і інтерактивність. Для таких випадків фахівці використовують термін веб-додаток – готовий програмний комплекс для вирішення завдань сайту. Веб-додаток входить до складу сайту, але веб-додаток без даних сайтом є лише технічно. Оболонку (форму, шаблон) потрібно заповнити та активізувати.

Найчастіше в Інтернеті одному сайту відповідає одне доменне ім'я. Саме за доменними іменами сайти ідентифікуються у глобальній мережі. Можливі інші варіанти: один сайт на кількох доменах або кілька веб-сайтів під одним доменом. Зазвичай кілька доменів використовують великі сайти (веб-портали), щоб логічно відокремити різні види послуг.

Апаратні сервери для зберігання веб-сайтів називаються веб-серверами. Сама послуга зберігання називається хостингом. Раніше кожен сайт зберігався на власному сервері, але зі зростанням Інтернету, технологічним поліпшенням серверів на одному комп'ютері стало можливе розміщення безлічі сайтів (віртуальний хостинг). Наразі сервери для зберігання лише одного сайту називаються виділеними серверами.

Інтернет-представництва власників бізнесу (торгівля та послуги, не завжди пов'язані безпосередньо з Інтернетом):

– Сайт-візитка – містить найзагальніші дані про власника сайту (організація чи індивідуальний підприємець). Вид діяльності, історія, прайс-лист, контактні дані, реквізити, схема проїзду. Фахівці розміщують своє резюме. Тобто докладна візитна картка.

— WAP сайт зазвичай це копія основного сайту із полегшеним дизайном сторінок для завантаження на мобільних пристроях.

– Представницький сайт – так іноді називають сайт-візитку з розширеною функціональністю: докладний опис послуг, портфоліо, відгуки, форма зворотного зв'язку тощо.

– Корпоративний сайт – містить повну інформацію про компанію-власника, послуги/продукцію, події в житті компанії. Відрізняється від сайту-візитки та представницького сайту повнотою наданої інформації, часто містить різні функціональні інструменти для роботи з контентом (пошук та фільтри, календарі подій, фотогалереї, корпоративні блоги, форуми). Може бути інтегрований із внутрішніми інформаційними системами компанії-власника (КІС, CRM, бухгалтерськими системами). Може містити закриті розділи для тих чи інших груп користувачів - співробітників, дилерів, контрагентів та ін.

– Каталог продукції — у каталозі є докладний опис товарів/послуг, сертифікати, технічні та споживчі дані, відгуки експертів тощо. На таких сайтах розміщується інформація про товари/послуги, яку неможливо помістити в прайс-лист.

– Інтернет-магазин – сайт із каталогом продукції, за допомогою якого клієнт може замовити потрібні йому товари. Використовуються різні системи розрахунків: від пересилання товарів післяплатою або автоматичного пересилання рахунку факсом до розрахунків за допомогою пластикових карток.

– Промо-сайт — сайт про конкретну торгову марку або продукт, на таких сайтах розміщується вичерпна інформація про бренд, різні рекламні акції (конкурси, вікторини, ігри тощо).

– Сайт-квест – Інтернет-ресурс, на якому організовано змагання з розгадування послідовності взаємозалежних логічних загадок.

Інформаційні ресурси:

-Тематичний сайт - сайт, що надає специфічну вузькотематичну інформацію про будь-яку тему.

-Тематичний портал - це дуже великий веб-ресурс, який надає вичерпну інформацію з певної тематики. Портали схожі на тематичні сайти, але додатково містять засоби взаємодії з користувачами та дозволяють користувачам спілкуватися в рамках порталу (форуми, чати) – це середовище існування користувача.