Інтернет-сайт є кілька взаємопов'язаних сторінок, розміщених у мережі. Незалежно від того створення сайту новин це, або, наприклад, створення будівельного сайту, всі вони мають однакову структуру. Зокрема, будь-який ресурс має головну (ще її називають "домашньою") сторінку. З іншими сторінками її пов'язують гіперпосилання.

Ресурси різної спрямованості розрізняються насамперед своїм дизайном та стилем. Оскільки він першим впадає у вічі користувачеві і дозволяє зрозуміти сферу діяльності компанії. Природно, що дизайн при створенні сайту будівельної компанії радикально відрізнятиметься від дизайну при створенні туристичних сайтів.

Загалом схема роботи з виготовлення сайтів не залежить від їхньої спеціалізації. Розробка сайту з урахуванням специфіки діяльності, наприклад турагентства, проводиться за такими ж етапами та критеріями, як і, наприклад, створення медичного сайту. У процесі виробництва вони можуть збігатися і терміни за етапами реалізації, і система адміністрування. Однак функціонал може суттєво відрізнятися. Це пояснюється самою специфікою роботи ресурсу та тими завданнями, які він має виконувати. Наприклад, у створенні сайту новин дуже важлива зручна система управління, яка дозволятиме оперативно викладати нові дані. А у створенні сайту про нерухомість краще звернути увагу на дизайн, який має створювати відчуття надійності.

Ще одним значущим критерієм виготовлення сайту є копірайтінг. Природно, статті, написані для одного профілю, радикально відрізняються від контенту іншого сайту. Причому тут йдеться не лише про саму інформацію, а й про характер її подання (стилістику самого тексту). Наприклад, при створенні туристичних сайтів, матеріал повинен подаватися у максимально простій формі з великою кількістю картинок. Це дозволить залучити більше користувачів, оскільки «розумні» тексти читатися не будуть. А якщо йдеться про створення медичного сайту, то при його наповненні в жодному разі не вдасться уникнути використання спеціалізованої лексики.

Вирішуючи проблему представництва в інтернеті, слід віддати перевагу саме спеціалізованим сайтам. Вони дозволяють максимально повним чином реалізувати всі покладені на них завдання, оскільки заточуються спеціально для їх вирішення. Наприклад, створення сайту будівельної компанії потребує більшого вкладення у фірмовий стиль та оформлення, оскільки конкуренція у цій сфері дуже велика, і потрібно відрізнятися від конкурентів, щоб досягти незабутньої пам'яті. А для створення сайту агентства нерухомості дуже важлива така опція як зручний пошук за різними параметрами. Оскільки потенційні замовники відбирають собі об'єкти за значимими саме їм параметрами.

Загалом, створення спеціалізованого сайту та сайтів різних тематик може стати запорукою успішного розвитку будь-якого бізнесу. Важливо дотриматися всіх вимог, що пред'являються до такого ресурсу. У такому разі залучення клієнтів та подальше пошукове просування веб сайту буде одним із найпростіших завдань для реалізації.