Усі розуміють важливість Інтернет-сайту для будь-якого бізнес-проекту, наявність сайту для письменника, музиканта також важлива і необхідна. Іншими словами, для просування товарів і послуг, веб-сайт є необхідним інструментом. Однак сайт може не тільки приносити прибути побічно, приводячи клієнтів до власника офлайн бізнесу, а й прямо приносити дохід своєму власнику. Йдеться про так звані сайти для заробітку.
Є багато можливостей отримати заробіток за допомогою Інтернету – від несуттєвого копійчаного доходу до серйозного прибутку. Одним із способів почати непогано заробляти, є створення та підтримка інформаційного сайту – сайту, що містить багато статей та корисної інформації з якоїсь актуальної теми. Користувач мотивований відвідувати такий сайт для отримання потрібних відомостей, а власник сайту отримує дохід від розміщення рекламних постів.
Створення інформаційного сайту – поетапний процес, до кожного етапу варто підійти уважно та відповідально для кращого результату.
Від правильності вибору теми залежить успішність сайту. Найкраще вибирати область, яка цікава самому автору і в якій у нього є якийсь досвід, чи то ремонт автомобілів, чи подорожі кулінарія. Якщо тема цікава самому творцю сайту, то і робота над ним буде вестися з ентузіазмом, не буде тягарем. Однак враховуватися повинні не лише особисті переваги, а й конкуренція у вибраній галузі – надто висока конкуренція дуже ускладнить виведення сайту на бажаний рівень відвідуваності та доходу.
Для розрахунку конкурентності варто ознайомитися з існуючими сайтами на обрану тему - дізнатися кількість проіндексованих сторінок, відвідуваність сайту, його вік, обсяг статей.
В ідеалі обрана ніша повинна задовольняти такі умови: низька або середня конкуренція, значна аудиторія, велика ціна за один клік.
Семантичне ядро - це набір словосполучень на вибрану тему, що містять ключові слова за запитами користувачів у пошукових системах. Правильний підбір семантичного ядра дозволить вивести сайт у топ пошуковиків за якимось запитом, збільшивши відвідуваність та прибутковість сайту.
Створення сайтів, звичайно ж, вимагатиме певних знань, але розібратися з цим питанням може навіть початківець, якщо використовувати безкоштовні платформи, що не вимагають серйозних навичок програмування. Необхідно також вибрати домен та хостинг.
Статті для сайту повинні містити ключові слова та бути певного обсягу. Їх можна писати самостійно або довірити фахівцям для прискорення процесу підвищення ефективності: існують спеціальні біржі контенту, такі як Etxt, Advego, Contentmonster, Text. Для того, щоб пошукова система проіндексувала сайт, потрібно від трьох до шести місяців.
Заробіток за рахунок реклами відбувається за допомогою роботи сервісів-посередників: рекламної мережі Google Adsense, CPA та тизерних мереж. Монетизація може йти з допомогою переходів по рекламним посиланням, які у контекстної рекламі чи тизерах – картинках з рекламним текстом. Також власник сайту може приєднатися до партнерських програм із платою за певну дію відвідувача – здійснення покупки, заповнення форми, реєстрацію. Гроші можна отримувати і за продаж посилань та матеріалів.
На початковому етапі з роботою може впоратися одна людина, причому річні витрати на хостинг і домен будуть в районі 1000 грн. У перший рік існування сайту знадобиться викласти близько двохсот статей. З розвитком сайту можна доручити завдання стороннім фахівцям – контент-менеджеру, дизайнеру, верстальнику, робота яких може вестись віддалено. Дохід від сайту залежить від вкладень у нього.