Одним з основних напрямків веб-компаній, що займаються розробкою та просуванням, є послуга створення та запуск інтернет-магазинів, які являють собою великі веб-ресурси зі складною структурою, різноманітним контентом та сервісами. Розробка подібного веб-майданчика коштує дорожче, ніж створення інших видів сайтів. Проте, вклавши гроші у створення такого ресурсу, його власники отримують надалі хороший прибуток. Причина такої окупності – велика кількість функцій та можливостей, які надає інтернет-магазин як відвідувачам, так і власнику.

Портал - це великий веб-майданчик, на якому розміщено багато корисної інформації, сервісів та посилань на інші сайти. Основними завданнями майданчика є розміщення великого потоку інформації, забезпечення користувачам доступу до всіх необхідних даних, отримання стабільного прибутку з продажу реклами та послуг.

Веб-портали, як і багато інших інтернет-ресурсів, бувають декількох видів:

 • Закриті екосистеми в інтернеті, доступ до яких є тільки співробітники організації. На такому майданчику розміщується інформація, необхідна керівництву та співробітникам фірми для роботи.
 • Завдання таких сайтів - надання різноманітних інформації. До них відносять великі ресурси новин та ЗМІ.
 • Надає доступ до навчальних матеріалів, а також можливість проходити тестування та складати іспити.

Навіщо варто купувати власний інтернет-магазин? По-перше, такий майданчик необхідний усім, хто планує розміщувати великий обсяг інформації чи новини. Подібний ресурс швидко привабить зацікавлену аудиторію. Регулярне оновлення контенту та корисні сервіси допоможуть перетворити більшість відвідувачів на постійних користувачів, які приходитимуть за інформацією та спілкуванням. Вигодою в цьому випадку стане популярність у мережі та велика цільова аудиторія.

Іншим варіантом отримання прибутку із такого великого ресурсу є продаж реклами. Це можуть бути платні оголошення та банери або комерційні статті та огляди. Для розміщення рекламного матеріалу власник порталу матиме сотні сторінок.

Проектування інтернет-порталу

Це один з основних етапів розробки web-порталу, який включає наступні кроки:

 • Вивчення тематики та цільової аудиторії. Важливо визначити, що і кому пропонуватиме майданчик.
 • Вибір завдань та цілей. Як і при розробці будь-якого іншого інтернет-ресурсу, важливо виділити цілі, яких необхідно досягти після створення та запуску такого великого сайту.
 • Проектування структури веб-порталу. Розробники та клієнти повинні розуміти, які елементи міститиме майбутній проект. На цьому етапі можна оцінити бюджет і зробити кошторис майбутніх робіт.
 • Вибір сервісів, які будуть встановлені на сайті. Визначення функціоналу ресурсу, його можливостей та сервісів, завдяки яким буде реалізовано роботу веб-майданчика.
 • Складання технічного завдання, яке дозволить визначити основні цілі бізнесу та побажання клієнта.
 • Розробка прототипів документів. Необхідна для остаточного узгодження робіт із клієнтом та внесення правок у разі потреби.
 • Погодження вартості проекту. Отримання схвалення клієнта щодо суми видатків на розробку порталу.

Всі ці кроки важливі на етапі створення та запуску великого веб-майданчика. Тому розробка web-порталів відбувається за суворої послідовності всіх зазначених вище дій. Тільки так ми отримуємо якісні ресурси, які приносять добрий прибуток нашим клієнтам.

Розробка та програмування інтернет порталу

У процесі створення інтернет-порталу всі обрані для роботи функції реалізуються за допомогою коду. Для правильної роботи коду проводяться кілька попередніх тестувань та перевірки на відповідність майбутнього сайту потребам та інтересам цільової аудиторії.

До кожного проекту підбираються індивідуальні рішення. Це дозволяє прискорити роботу, максимально передати специфіку проекту та втілити у життя всі побажання замовника.

На даному етапі пріоритетним завданням є складання життєздатної демо-версії проекту, яка дасть зворотний зв'язок із користувачами та гіпотези для подальшого формування ресурсу. Запуск тестової версії сайту допомагає спростити процес створення інтернет-порталу та заощадити витрати замовника на його запуск, оскільки спрощує процес розробки.

Наповнення контентом, тестування та запуск

Для великого веб-порталу контент та його різноманітність відіграють ключову роль. Тому наповненню сайтів такого типу відводиться окремий і більш тривалий етап. Він включає наступні дії:

 • розміщення контенту сайту,
 • запуск веб-майданчика на хостингу,
 • перевірка працездатності всіх сервісів,
 • виправлення та доопрацювання виявлених багів.

Результатом цих дій стане ефективна і безперебійна робота сервісів порталу.

SEO та аналітика

Обов'язковою дією на етапі створення та запуску інтернет-порталу є оптимізація його контенту та всіх технічних аспектів. Ціль цих робіт - запуск ресурсу, який сподобається Google отримає перші місця в пошуковій видачі.

Для досягнення цієї мети фахівці CASTCOM розробляють карту досвіду користувача, а за допомогою тестування юзабіліті знаходять всі складнощі, які виникають у відвідувачів у процесі роботи з сайтом. Потім змінюють та покращують структуру порталу так, щоб користувачам було зручно та просто працювати з ним.

Важливим завданням є налаштування складання звітів та зборів статистики роботи ресурсу. За допомогою отриманих даних ми виявляємо цільові дії користувачів та оптимізуємо ефективність подальшої роботи порталу.

Техпідтримка інтернет порталу

Завдання розробників - забезпечити великому інформаційному майданчику безперебійну та безпечну роботу. Для цього ми відстежуємо та регулярно перевіряємо роботу всіх додатків та сервісів. Якщо виникає проблема у функціонуванні ресурсу, про це відразу ж повідомляється техпідтримка і адміністратор.

Крім відстеження роботи базового функціоналу, важливо моніторити проходження користувачами бізнес-сценаріїв. Такі цільові показники, як авторизації, реєстрації та оплата, також повинні фіксуватися. Спеціальні системи збирають статистику і у разі відхилення показників від норми вживаються заходи щодо ліквідації збоїв у роботі веб-ресурсу.

Висновок

Веб-портал є одним із найбільших ресурсів мережі. Він має складну структуру та високу навантаженість контентом, а також посилання на сторонні веб-ресурси. Його розробка коштує дорого, але добре окупає себе надалі. Створення такого інтернет-ресурсу – складний та довгий процес, довірити який можна лише професіоналам.

Процес розробки порталів відпрацьовувався роками. Сьогодні ми можемо запропонувати замовнику веб-портал, який працюватиме безперебійно і стане не тільки джерелом інформації для відвідувачів, але й універсальним рекламним інструментом для власника. Для цього ми сформуємо стабільний потік цільової аудиторії, яка буде зацікавлена ??у тематиці та послугах порталу.

У роботі з веб-ресурсами наша команда не використовує шаблони та стандарти. Кожен проект ми вивчаємо детально, потім підбираємо оптимальні інструменти для розробки та унікальний контент для наповнення. Ми ретельно вивчаємо аналітику і лише після цього пропонуємо клієнту продумані рішення, які призводять до успішного старту проекту та подальшої стабільної роботи порталу без збоїв та зупинок.