Створення сайтів сьогодні – це еволюційний процес! Не зможеш пристосуватися - забуваєшся і зникнеш!

Тріумфальна хода Інтернету планетою вже не зупинити. Через 10 – 15 років, а то й раніше, завдяки Інтернету наш світ зміниться до невпізнання. Мережа вносить свої корективи у всі сфери та галузі людських взаємин.

Наприклад, реклама. Ще нещодавно основними майданчиками для неї були радіо та ТБ. Але сьогодні практично не залишилося "чистих" радіо та телеефірів. Всі вони, тією чи іншою мірою намагаючись вижити, йдуть до Інтернету. Сучасна людина вже не розглядає їх як єдине джерело інформації, а багато хто вже й зовсім забув, що це таке.

Особистий веб-сайт вже зараз – незамінний помічник для бізнесу. Йому не потрібний офіс та зарплата, він працює цілодобово і без вихідних, він одночасно охоплює мільйонні аудиторії та гігантські площі. Потенціал власного сайту величезний: як рекламної, і у функціональної частини.

Створення сайту триває близько місяця. Відразу обмовимося, що в даній статті йдеться про "справжні" сайти: ефективні, якісні, унікальні, професійно розроблені. Сайти, створені дилетантами за пару годин, зазвичай не мають жодної цінності.

Якісна розкрутка та просування створеного ресурсу також триватиме три-чотири місяці.

Тим не менш, мало створити сайт і вивести його на якийсь час на перші рядки видач пошуковиків. Створення сайтів має враховувати безліч особливостей та нюансів, щоб бути по-справжньому ефективним.

По-перше, сайт має бути "живим". Він має бути інтерактивним. Щоб користувач міг будь-якої миті отримати відповідь на своє запитання, поспілкуватися з іншими відвідувачами ресурсу, отримати консультацію у службі підтримки. Ваш відвідувач ні на хвилину не повинен відчути себе забутим та самотнім. Елементом інтерактивності можна назвати підписку на новини.

По-друге, непогано було б розмістити наочні інформаційні банери зі статистикою відвідувань. Це підвищує довіру користувача до ресурсу та дозволяє вам відстежувати зростання відвідуваності.

Також не варто забувати про різні опитувальники та голосування на сайті. Відвідувачі побачать, що тут їхня думка когось цікавить, а ви більше дізнаєтеся про переваги та настрої своїх клієнтів.

Ви повинні створити сайт із максимальним комфортом для користувача. Адже не знайшовши за дві-три хвилини потрібну інформацію, відвідувач може назавжди залишити ваш ресурс. Конкуренція у цій сфері величезна. В ідеалі все на сайті, насамперед пошук, має бути інтуїтивно зрозумілим.

Створення сайту буде збитковим, якщо ваш ресурс не розвиватиметься. Новини, огляди, цікаві статті – це має постійно оновлюватись. Щодня, а то й щогодини. Минулорічні новини та порожній форум нікого не приваблюють!

До речі, про форум. Обов'язково переглядайте його, особливо ті гілки, де відвідувачі скаржаться на недоробки та недоліки. Розглядайте скарги, пропозиції, виправляйте помилки.

Не варто шкодувати часу, коштів та сил на розкрутку свого сайту та збільшення його відвідуваності. Популярні сайти - це приманка для рекламодавців, що може приносити дуже непоганий прибуток.