Отже, перед вами стоїть завдання – створити сайт (не важливо для чого – для себе чи для компанії). Які початкові кроки для цього потрібно зробити. Створення та розробка сайту можна порівняти, тобто кажучи, з будівництвом багатоповерхового будинку. Так, саме багатоповерхового, оскільки бачить кожен користувач у своєму браузері – це тільки вершина айсберга. Створення сайту та його розробку можна розбити на кілька етапів, де кожен етап є важливим, а кожна дія впливає на структуру та загальний дизайн проекту.

Етап перший – це проектування та загальний макет майбутнього сайту. На цьому етапі необхідно визначитися, які завдання ви ставите для свого веб-проекту, для якої аудиторії він буде призначений, і які кошти ви збираєтеся витратити на його створення та розробку.

Далі починається розробка сайту, тобто його будова, зовнішній вигляд, навігація та інші елементи керування. На цьому етапі необхідно підбирати для свого проекту колірну гаму, вибрати ключові сторінки, від яких піде подальший розвиток проекту. Як правило, деякі дизайнери створюють попередній макет у Photoshop або Corel Draw, інші беруть шаблонні заготівлі та підганяють їх під технічне завдання замовника.

Третій етап – це верстка всього сайту. Тобто ми вже можемо побачити попередньо створений проект у вікні браузера.

Наступний етап - це програмне забезпечення сайту, необхідно самому вибрати систему керування сайтом або надати це фахівцям, якщо ви створюєте сайт на одному з движків, система управління вже вбудована в CMS.

Кожна cms або движок сайту підходить для того чи іншого виду сайту. Для сайту, що торгує будь-якими товарами через функцію замовлень, підійде один движок, для підтримки корпоративного сайту або ігор у мережі такий вже може не підійти. Для блогів потрібен інший двигун. Знову ж таки все залежить від здібностей та досвіду адміністратора сайту.

П'ятий етап – це інформаційне наповнення сайту. На цьому етапі вам необхідно підготувати інформацію, яка буде розміщена на вашому проекті – оглядові статті, пояснення або опис товару, новини.

Далі необхідно визначитися з хостингом та адресою сайту, тобто доменним ім'ям. Хостинг – це послуга, яку надає вам провайдер для розміщення вашого сайту в мережі. Також варто відзначити, що хостинг буває безкоштовним – мінімум функцій, обмежений доступ та платний – вибір плану залежить від обраного тарифу. Ось і зроблена основна частина. Ви створили собі інтернет-проект, запустили його в роботу. Залишився лише завершальний етап – підтримка та оптимізація сайту, тобто його подальший розвиток та просування. Це потрібно для того, щоб ваш проект був у пошукових системах на першому місці. Звичайно, на такі заходи, як оптимізація та просування, необхідно постійно вкладати фінанси, але ваші вкладення окупляться по будь-якому.

Для того щоб почати заробляти на своєму сайті необов'язково починати вивчати численні посібники для чайників з сайтобудування. Студія web дизайну запросто зможе зробити цю роботу за вас, але необхідно знайти унікальну тему чи унікальну ідею для свого сайту, щоб залучити якнайбільше відвідувачів. І тоді вже починати брати участь у рекламних компаніях та заробляти гроші прямо пропорційно відвідуваності вашого проекту.