Створення власного інтернет-магазину – це досить просте заняття, яке може зайняти від дня до кількох днів. Цей період залежатиме від кількості ваших продуктів та ваших планів щодо дизайну. Отже, що насправді вам потрібно зробити для створення інтернет-магазину?
Передбачається, що ви визначилися вже з асортиментом продуктів, які продаватимуться у вашому магазині і, принаймні, маєте загальне уявлення про те, що таке інтернет-магазин (можливо, ви коли-небудь робили покупки в Інтернеті, і ви знаєте, що це таке). Цей посібник описує технічну частину створення та запуску інтернет-магазину.
Якщо у вас ще немає сайту, де ви могли б відкрити магазин, то вам потрібно знайти та зареєструвати відповідне доменне ім'я для майбутнього магазину – www.ваш_домен.ru (або COM, NET, ORG, та що завгодно...). Тобто отримати доменне ім'я, яке вам особисто подобається!
Найважливіший крок у процесі запуску інтернет-магазину.
Отже, ви можете купити спеціальне програмне забезпечення та встановити його на свій сервер (віртуальний хостинг) або зареєструватися на спеціальному веб-сервісі та почати використовувати його можливості. Зрештою, обидва варіанти дають вам той самий результат, ви створите власний інтернет-магазин, потрібно тільки вибрати варіант, який вам подобається більше.
Перевага використання скрипту в тому, що після його встановлення інтернет-магазин працюватиме на сервері, яким керуєте ви, тобто маєте повний адміністративний контроль над магазином. Недоліком є те, що цей варіант є більш складним: щоб запустити магазин, вам потрібно купити хостинг, а потім встановити скрипт на сервер.
У разі використання спеціального сервісу все, що вам потрібно для створення інтернет-магазину, це реєстрація. Це так само просто, як онлайн-поштову скриньку або реєстрація віртуального рахунку. Основною перевагою в даному випадку є те, що після реєстрації у вас вже буде працюючий інтернет-магазин, і вам не потрібно турбуватися про встановлення програмного забезпечення та веб-хостингу. Недоліком цього варіанта є відсутність FTP-доступу та доступу до вихідного коду PHP. Тим не менш, вам можливо і не потрібно все це, якщо ви не збираєтеся налаштовувати магазин, змінюючи код PHP.
Якщо це ваш перший інтернет-магазин, то вам краще розпочати з другого варіанта створення інтернет-магазину. Це дозволить вам швидко розпочати роботу з мінімальними початковими витратами. Чим раніше ви почнете, тим швидше ви зможете почати думати про інші важливі речі: організація продажів, просування магазину тощо.
Далі вам потрібно додати товари, які ви збираєтеся продавати. Особливу увагу слід приділити зображенню товарів, тому що, якщо вони добре виконані, це значною мірою сприяє успішній реалізації товарів. Інформаційне відео на сторінці опису товару також буде гарною перевагою.
При створенні інтернет-магазину багато онлайн підприємців прагнуть бути надзвичайно активними при створенні дизайну для своїх інтернет-магазинів, який іноді коштує їм великі суми грошей. Якщо ваша головна мета, це щоб ваш дизайн сподобався вашим клієнтам, постарайтеся зробити його дійсно оригінальним. Якщо заробіток грошей є основною причиною створення інтернет-магазину, відкладіть унікальний веб-дизайн у бік на деякий час.
Найважливіші речі для інтернет-магазину – це гарний макет сторінки, назви та описи товарів, що добре читаються, чіткі зображення товарів, зручні засоби навігації. От і все.
Розкажіть своїм клієнтам про себе. Відвідувач інтернет-магазину має бути впевненим, що він або вона могли б звернутися до адміністрації магазину, якщо це стане необхідним. Крім адреси електронної пошти, подбайте про наявність іншої контактної інформації: телефон (мобільний телефон буде доречним), вкажіть свою поштову адресу (якщо ви також запускаєте фізичний магазин), ваш ICQ/Skype і т.д. Ви можете завантажити фотографію свого офісу або персоналу вашого магазину (хоча б одного колеги).
Додаткові контактні дані не призведуть до швидкого зростання запитів клієнта. Це швидше питання довіри та впевненості для клієнта, що він чи вона має справу з реальними людьми, з якими можна зв'язатися у разі потреби.
Отже, ви майже закінчили створення інтернет-магазину! А тепер продумайте весь логістичний ланцюжок вашого магазину. Додайте відповідні способи доставки та оплати для своїх клієнтів.
Ось і все, ваш інтернет-магазин готовий до роботи! Як ви можете бачити, з технічної точки зору це не так складно створити інтернет-магазин. Що потребує більше часу та зусиль, так це його подальша експлуатація та оптимізація доставки, розташування, реклами, обробки замовлень та робота з клієнтами.
Що вам дійсно потрібно, так це ентузіазм та терпіння. Заробіток грошей в Інтернеті потребує важкої роботи. Якби це було дуже легко, всі поспіль почали продавати щось в Інтернеті. Будьте готові до того, що, швидше за все, ви не буде отримувати купи замовлень відразу, спочатку це займе деякий час, щоб отримати індексацію пошуковими системами, деякі клієнти будуть незадоволені, що організація доставки продукції не така проста, як здавалося, і так далі. Всі ці питання, однак, чисто робочий процес, який буде вирішено з часом. Почніть із маленьких кроків і зберігайте гарний темп. Створення інтернет-магазину це лише перший крок у світ електронної комерції!