Ведення бізнесу в Інтернеті стрімко набирає популярності. Особливо актуально створити сайт у вигляді інтернет-магазину. Цей веб-проект має безліч переваг, адже онлайн-купівля здійснюється в будь-якому місці, в будь-який час.

Сучасні підприємці, плануючи створити сайт магазину, мають на майбутній проект великі плани. Але, на жаль, із сотень інтернет-магазинів, що з'являються щодня, буквально протягом двох років на плаву залишаються небагато, незважаючи на те, що онлайн продажі зростають і все більше користувачів починають їм довіряти.

Тому перед відкриттям віртуального магазину потрібно зрозуміти, що розробка сайту – це лише початок шляху розвитку ефективного бізнесу, при цьому вміння обходити підводне каміння віртуальної комерції стане запорукою успіху та прибутку.

Слід врахувати найпоширеніші помилки під час створення сайту, зокрема магазину, щоб вкладення, взяті у кредит чи зароблені нелегкою працею гроші, принесли відповідні результати.

Частою причиною невдач стає недосвідченість підприємця. Якщо людина насправді ніколи не мала справи з продажами, то, природно, їй буде важко все прорахувати і спланувати при створенні сайту.

Деякі деталі щодо обов'язкових або непередбачених витрат, час необхідний на закупівлю та транспортування, бухгалтерія, законодавча база та інші нюанси можуть просто не враховуватись через відсутність досвіду у торговельній сфері. Тому перед тим, як створити сайт, необхідно детально вивчити майбутній вид діяльності, поспілкуватися з успішними підприємцями та проаналізувати чужі похибки.

Іншою, не менш поширеною помилкою є відсутність бізнес-плану. Недостатньо просто вирішити створити сайт. Секрет перемоги полягає й у ретельній розробці бізнес-плану, у стратегії розвитку та аналізі витрат.

Звичайно, слід вивчити і ситуацію на ринку, оскільки віртуальна затребуваність різного виду товарів різна. Для відкриття інтернет-магазину необхідно знати, що буде продаватися і який рівень попиту на цей товар, а також чому потенційні покупці будуть купувати саме у Вас.

Наприклад, якщо Ви не маєте у своєму розпорядженні складів з товарним запасом, то перед розробкою сайту, необхідно знайти партнерів, які будуть продавати Вам товар, що цікавить. Також потрібно продумати способи доставки товару зі складів, опрацювати асортимент продукції. За відсутності мінімального бізнес-розрахунку у більшості випадків проект приречений на провал.

Немаловажним є й те, щоб кожен відвідувач створеного сайту зрозумів, що саме у Вас можна здійснити покупку тут та зараз. Тому ніколи не можна економити як інтернет-магазин. Навіть якщо сам підприємець вважає, що сайт красивий і зрозумілий, покупці, навпаки, до цих веб-сторінок можуть не виявити довіру, оскільки інтереси цільової аудиторії не були взяті до уваги. Як правило, солідна веб-студія зі штатом фахівців створить сайт якісний з усіх точок зору. Враховується не лише привабливість дизайну та зручність навігації, а й підбирається оптимальна програмна платформа, яка стане одним із аспектів бездоганної роботи сайту.

Прорахунок конкуренції та вкладення в розкрутку сайту, такий же важливий крок, як і розробка веб-проекту. Адже конкуренція в Інтернеті не менш жорстка, ніж у реальності. Тому без просування у пошукових системах навіть суперсайт із дуже привабливими цінами може просто ніхто не побачити. Тут вам допоможе команда професіоналів.

Отже, під час створення інтернет-магазину необхідно прорахувати реалістичність ідеї, шанси на успіх, можливі проблеми та варіанти їх вирішення, а також замовити розробку сайту та його просування у професіоналів.