Вартість розробки сайтів можна як вартість безпосередньо виготовлення сайтів, тобто. створення дизайну сайтів, веб-програмування, верстки, плюс вартість підтримки та розкрутки сайтів за потреби. При цьому складність і функціональність майбутнього сайту безпосередньо впливають на вартість його створення. Вартість роботи веб-програміста становить від ~2.5$ на годину до ~10$ на годину, на створення сайту в середньому йде 1-3 тижні. Якщо взяти в середньому 2 тижні – це 80 робочих годин, звідси випливає, що заробітна плата програміста за один сайт становитиме 200$. І це без урахування роботи дизайнера-верстальника, менеджера з продажу, витрати на домен та хостинг і т. д. Виходячи з цих розрахунків, вартість розробки сайту складає ~300$. Але на сайт знадобляться ще статті, картинки та інші матеріали, а це вже інша частина витрат.

Важко уявити життя сучасної людини без інтернету, як раніше люди жили без цього винаходу. Інтернет – всесвітня мережа, яка дає можливість користувачеві інтернет просувати товари та послуги, знаходити потрібну інформацію. В даний час практично кожна людина має комп'ютер, ноутбук, стільниковий телефон з виходом в інтернет. Тому в інтернет ми заходимо за задоволенням потреби в інформації.

Найкращим рішенням для просування інформації є створення сайтів. Сьогодні веб-сайти в 8-10 разів швидше і більше приносять прибуток, ніж купівля акцій та цінних паперів. Кількість веб-сайтів в інтернеті на 2012 рік становила 634 мільйони. За даними дослідження по всьому світу, було зафіксовано в 2012 році близько 2,4 мільярда користувачів інтернету. Найбільш активними є мешканці великих міст, молодь, люди з високим прибутком.

Актуальність створення сайтів полягає в тому, щоб довести інформацію певної тематики до необмеженого кола людей, щоб їх це зацікавило, а вам було вигідно. Вартість виготовлення сайту складає певну статтю видатків у бюджеті будь-якої компанії. Визначити «до копієчки» вартість виготовлення сайту, не знаючи особливостей бізнесу компанії, не знаючи завдань та цілей, які стоять перед сайтом, неможливо. Вартість розробки сайту включає безліч складових.

Чим складніше сайт, тим дорожче його вартість і більше часу, що витрачається на розробку. Складність сайту залежить від кількості сторінок, дизайну та наповнення сайту. Просто створити сайт недостатньо, необхідно, щоб його бачили якомога більше людей. Інформація, розміщена на сайті, вимагає реклами та просування. Просування сайтів – це робота з досягнення чи збільшення потоку відвідувачів, які зацікавлені у вашому товарі чи послузі. Вартість просування сайту складається з витрат на внутрішню оптимізацію ресурсу, витрат на зовнішнє просування, оплати роботи фахівців.

Крім того, кожне підприємство працює задля того, щоб отримати прибуток. Тому цілком природно, що у вартість просування закладається і цей показник. Внутрішня оптимізація включає аналіз сайту та його удосконалення. Тому що не можна без цього гарантувати влучення сайту на потрібні позиції.

Щоб визначити вартість просування сайту, потрібно знати, за якими запитами ви збираєтеся просувати свій ресурс. Адже кожен запит має свою ціну, і чим він конкурентніший, тим вища його вартість, тому що за місце на першій сторінці в пошукових системах борються сотні і навіть тисячі ваших колег.

Інформація, розміщена на сайті, вимагає постійного оновлення, додавання та коригування. Оновлення інформації на сайті є важливим інструментом залучення нових відвідувачів та можливість їх зацікавити, а також збільшення кількості постійних відвідувачів сайту.

Щоб сайт виглядав привабливо, сучасно і був сповнений нової інформації, необхідно забезпечити хорошу підтримку сайту. Підтримка сайту включає технічну підтримку сайту, розміщення статей та новин, які б зацікавили цільову аудиторію сайту. Вартість підтримки сайту залежить від обсягу виконаних робіт і чим більше ми витрачаємо на нього часу, тим вища вартість.

В даний час кількість нових сайтів збільшується з неймовірною швидкістю. Щорічно кількість активних користувачів Інтернету збільшується в середньому на 20%. Саме тому, якщо у вас є свій бізнес чи своя справа, то в сучасному світі без сайту не обійтися.