Ви не помилилися, ця стаття справді присвячена тому, як правильно замовити розробку сайту. У деяких це може викликати здивування. Проте факт залишається фактом – багато керівників, які замислилися над створенням сайту, який рекламуватиме послуги їхньої компанії в інтернеті, просто не знають, з чого почати. Що й не дивно. Замовити розробку сайту – це далеко не те саме, що замовити створення рекламного буклету чи тексту. Тут потрібний особливий підхід, про який ми й поговоримо у цій статті.
Насамперед, вам треба знайти кваліфікованого виконавця, на плечі якого і ляжуть усі роботи з розробки сайту для вашої компанії. Тут можна порадити лише одне – шукайте дійсно досвідченого професіонала. Як його шукати?
Це справді цікаве питання. Хорошого спеціаліста, який займається розробкою сайтів, знайти не так просто, оскільки він практично завжди зайнятий. Але кілька порад, здатних полегшити ваші пошуки, все ж таки дамо.
По-перше, хороший фахівець ніколи не працюватиме за гроші. Тому звертайтеся лише до тих спеціалістів, послуги яких коливаються в межах 1000-2000 доларів. Саме стільки візьме кваліфікований спеціаліст, який займається розробкою сайтів. Якщо ж вам пропонують всього лише за 100 $ створити "супер наворочений" портал, то, швидше за все, вас або обдурять, або зрештою зроблять неякісний виріб, а не бізнес-сайт.
По-друге, шукайте лише тих фахівців, які згодні будуть укласти з вами договір. Уклавши договір, у вас буде хоч якась гарантія того, що ваші гроші не пропадуть задарма. У крайньому випадку ви зможете повернути свої гроші через суд. Справа довга і не завжди виправдана, але краще хоч щось, ніж нічого.
Нарешті, по-третє, звертайтеся лише до тих фахівців, портфоліо яких налічує не один десяток сайтів. Навіть якщо фахівець працює за ринковими цінами і готовий підписати з вами договір, але його портфоліо складається з одного або двох сайтів, тут щось нечисто. Або вас хочуть обдурити, або вам попався фахівець-початківець, який може і виконає всі ваші вимоги, але буде робити ваш сайт не один місяць. Краще не ризикувати і мати справу лише з досвідченими майстрами.
Загалом, якщо ви взялися за створення сайту для своєї компанії, шукайте фахівців тільки серед майстрів своєї справи.
Припустимо, вам вдалося знайти спеціаліста, який повністю відповідає вашим вимогам. Тепер давайте розглянемо, як все-таки правильно замовити розробку сайту. Іншими словами, поставити фахівцю завдання, яке він вирішуватиме.
Насамперед, чітко та ясно поясніть фахівцю, що ви хочете від свого сайту, який у нього має бути дизайн та які завдання він має вирішувати. Список цих вимог краще записати не окремий лист, щоб потім під час переговорів нічого не забути. Якщо під час переговорів знайдений вами фахівець раптово скаже, що одна з ваших ідей помилкова, не починайте з ним сперечатися, а попросіть пояснити, чому він так вважає.
Кваліфікований спеціаліст, який займається розробкою сайтів, чудово розуміється на web-технологіях. Він чудово знає, що зараз актуально, а що ні. Тому уважно вислухайте спеціаліста, а вже потім вирішуйте, правий він чи ні, навіть якщо його поради здадуться вам недоцільними. Зрештою може виявитися, що мав рацію, все-таки, він.
Обговоривши з фахівцем ключові питання розробки сайту, можете переходити до обговорення питань технічних – дизайн, програмне забезпечення, на якому працюватиме сайт, представлення рекламної інформації та ін. Особливу увагу слід приділити дизайну, оскільки саме на нього звертає увагу відвідувач.
Дизайн сучасного бізнес-сайту має бути непомітним, але водночас він повинен відображати діяльність вашої компанії. Ідеальний варіант – це коли дизайн буде відповідати фірмовому стилю вашої компанії, якщо, звичайно, він у вас є.
Обговоривши зі спеціалістом усі технічні питання та підписавши з ним договір, можете сміливо забути про створення сайту до середини обумовленого терміну! Саме так, забути і не лізти в роботу, найнятого вами фахівця. Цим ви заощадите собі чимало сил та часу.
Якщо ж ви контролюватимете кожен крок розробки сайту і даватимете свої "цінні" поради, ви ризикуєте не тільки суттєво загальмувати процес, але й отримати в результаті щось малозрозуміле, що мало нагадує бізнес-сайт. Краще внести деякі корективи в середині і наприкінці виконання робіт, ніж контролювати кожен крок, вносячи в процес сум'яття і плутанину.
Отже, якщо ви слідуватимете, наведеним вище порадам, то, цілком можливо, за місяць, а то й швидше з гордістю зможете сказати, що у вашої компанії є власний сайт. Але створити сайт – це лише половина справи, його ще треба розкрутити, щоб він почав приносити прибуток. Про те, як це зробити, ви можете дізнатися, якщо ознайомитеся з деякими статтями на нашому сайті.